Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serie-Sim    Utskriftsdatum  09 september 2018   
  Tävlingsort  Staffanstorp    Utskriftstid  19:06   
  Arrangör  SK Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 september 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helsingborgs Simsällskap  Helsingborgs Simsällskap            2:07.50   
  Tyra Littorin  2004      33.58        33.58   
  Alva Landälv  2005      35.09        1:08.67   
  Angelina Agrell  2003      28.93        1:37.60   
  Izabelle Agrell  2006      29.90        2:07.50   
                     
Landskrona Simsällskap  2003  Landskrona Simsällskap            2:07.87   
  Emelie Ek-Värn  2004      32.43        32.43   
  Livia Sjunnesson  2005      35.75        1:08.18   
  Matilda Hoff  2003      29.52        1:37.70   
  Moa Ekberg  2006      30.17        2:07.87   
                     
SK Triton  2003  Simklubben Triton            2:09.35   
  Siri Bokander  2003      31.93        31.93   
  Maja Björnström  2005      36.00        1:07.93   
  Maja Blomliden  2004      30.75        1:38.68   
  Julia Erkselius  2006      30.67        2:09.35   
                     
Simklubben Poseidon  1940  Simklubben Poseidon            2:12.03   
  Ida Nordberg  2006      34.90        34.90   
  Frida Jansson  2006      36.92        1:11.82   
  Boel Bergquist  2003      31.27        1:43.09   
  Vanessa Johansson  2006      28.94        2:12.03   
                     
Vnsk D  Vellinge-Näsets Simklubb            2:12.86   
  Alice Skoglund  2003      31.93        31.93   
  Kajsa Söderholm  2004      37.28        1:09.21   
  Thea Wicknertz  2005      32.18        1:41.39   
  Ajla Causevic  2006      31.47        2:12.86   
                     
Mkk D  Malmö Kappsimningsklubb            2:13.67   
  Mollie Morfelt  2003      30.95        30.95   
  Kristina Orban  2004      35.20        1:06.15   
  Anna Stenberg  2005      33.95        1:40.10   
  Charlotte Krüger  2007      33.57        2:13.67   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Herrar  Helsingborgs Simsällskap            2:01.00   
  Alan Jovic  2004      30.03        30.03   
  Kalle Edelhamre  2003      33.62        1:03.65   
  Felix Tjärnberg  2005      28.47        1:32.12   
  Viggo Holst  2006      28.88        2:01.00   
                     
Mkk H  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.07   
  David Falk  2003      29.90        29.90   
  Hugo Lennartsson  2004      31.57        1:01.47   
  Bill Beckman  2005      28.35        1:29.82   
  Axel Bech  2006      33.25        2:03.07   
                     
Poseidon Herr  Simklubben Poseidon            2:06.18   
  Lucas Bontidean  2005      32.73        32.73   
  Jakob Lindskoug  2004      34.15        1:06.88   
  Ivan Sivolov  2003      28.76        1:35.64   
  Filip Lönnerfors  2006      30.54        2:06.18   
                     
SK Triton  2003  Simklubben Triton            2:07.25   
  Jonathan Palminger  2004      30.78        30.78   
  Linus Forsgren  2003      31.50        1:02.28   
  Victor Borg  2005      32.52        1:34.80   
  Albin Nyholm  2007      32.45        2:07.25   
                     
Vnsk H  Vellinge-Näsets Simklubb            2:08.10   
  Eskil Ramäng  2004      32.22        32.22   
  Jonatan Holmquist  2003      31.66        1:03.88   
  Isaac Barrett  2005      30.14        1:34.02   
  Davit Causevic  2006      34.08        2:08.10   
                     
Landskrona Sim  Landskrona Simsällskap            2:20.11   
  Marcus Riis  2004      30.03        30.03   
  Ludvig Hoff  2005      46.55        1:16.58   
  Markus Rydgren  2003      28.31        1:44.89   
  Andy Hadzic  2007      35.22        2:20.11   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            30.75   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            33.78   
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            34.20   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            34.28   
Emma Hägglund  2007  Helsingborgs Simsällskap            34.43   
Tess Kecskés Maconkai  2007  Simklubben Triton            34.56   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            34.74   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            34.98   
Tosca Nilbo Burren  2007  Helsingborgs Simsällskap            34.99   
10  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            35.52   
11  Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            35.97   
12  Aina Helmbring  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            41.85   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            33.75   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            34.88   
Ruslan Dzhamalov  2007  Simklubben Poseidon            35.49   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            35.50   
Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap            35.58   
Ludvig Bartolek  2008  Helsingborgs Simsällskap            35.81   
Lucas Langell  2007  Helsingborgs Simsällskap            35.99   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            36.26   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            36.45   
10  Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            38.64   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Shayan Ghanbari  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    30.61        1:02.67   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    30.67        1:03.44   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    30.61        1:04.46   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    33.07        1:06.34   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    31.64        1:06.37   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    31.68        1:06.88   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.06        1:08.56   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    32.11        1:08.60   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    33.32        1:09.66   
10  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton    32.90        1:09.92   
11  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    34.54        1:10.34   
12  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.98        1:12.22   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    27.36        57.28   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    28.05        58.46   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    29.47        1:01.74   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    30.49        1:02.54   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    31.15        1:04.19   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.08        1:05.14   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    30.96        1:05.23   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    34.22        1:14.08   
Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.72        1:26.34   
10  Mustafa Hasso  2005  Landskrona Simsällskap    40.08        1:36.58   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.02        1:00.23   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    29.70        1:01.55   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    29.80        1:01.58   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.02        1:01.77   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    29.78        1:02.08   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.09        1:02.32   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    30.30        1:02.85   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.53        1:03.10   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.69        1:03.38   
10  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    30.99        1:03.75   
11  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    31.05        1:04.35   
12  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    31.32        1:04.88   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    25.58        54.20   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    26.42        55.39   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    26.88        56.71   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    26.55        56.79   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    27.37        56.84   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    28.18        59.26   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    28.55        59.38   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.64        59.63   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    28.70        1:00.18   
10  Jacob Baxmann  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.66        1:00.30   
11  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    29.31        1:01.21   
12  Marcus Riis  2004  Landskrona Simsällskap    33.93        1:10.83   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Rönndahl  2007  Helsingborgs Simsällskap            42.67   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            42.71   
Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            43.65   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            43.71   
Wilma Hultberg  2007  Helsingborgs Simsällskap            44.35   
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon            45.11   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            45.81   
Saulé Zigmantaite  2007  Simklubben Poseidon            46.24   
Tess Kecskés Maconkai  2007  Simklubben Triton            47.65   
10  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            49.16   
11  Michalina Marciniak  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            51.95   
12  Aina Helmbring  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.69   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            44.06   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            46.51   
Wilhelm Zetterström  2008  Helsingborgs Simsällskap            47.34   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.43   
Axel Wöhl  2007  Helsingborgs Simsällskap            48.50   
Ruslan Dzhamalov  2007  Simklubben Poseidon            48.78   
Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            50.73   
Shayan Ghanbari  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            51.03   
Björn Tegnander  2007  Simklubben Triton            53.51   
10  Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            55.18   
Liam Andersson  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.00        1:16.22   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.69        1:19.43   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    37.35        1:19.53   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    37.75        1:19.70   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    37.99        1:20.16   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.53        1:20.40   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    38.85        1:23.15   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.71        1:26.52   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.78        1:27.13   
10  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    42.48        1:30.50   
11  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    42.72        1:32.00   
12  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    43.05        1:33.12   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.93        1:14.95   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.22        1:16.05   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.58        1:19.03   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    38.97        1:21.75   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    40.02        1:23.11   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.34        1:28.07   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    41.78        1:28.99   
Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.73        1:29.52   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    43.14        1:32.85   
10  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    47.95        1:40.25   
11  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    50.23        1:48.20   
12  Mustafa Hasso  2005  Landskrona Simsällskap    49.93        1:53.55   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.18        1:18.34   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    36.84        1:19.33   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.82        1:20.38   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    37.59        1:20.54   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.24        1:21.09   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.04        1:21.73   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.85        1:21.89   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    39.57        1:22.21   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.20        1:23.17   
10  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    40.43        1:23.67   
11  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton    40.25        1:26.53   
12  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    41.07        1:27.02   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    32.73        1:10.33   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.64        1:10.44   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.73        1:10.75   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.61        1:11.09   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.93        1:13.61   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.45        1:14.26   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    35.41        1:15.36   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    35.92        1:16.75   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.30        1:17.11   
10  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    37.16        1:21.47   
11  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    42.70        1:31.63   
12  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    43.59        1:31.80   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            39.31   
Emma Hägglund  2007  Helsingborgs Simsällskap            39.97   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            40.21   
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            40.61   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            41.10   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            41.42   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            41.92   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            42.25   
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon            43.31   
10  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            44.48   
11  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            50.02   
12  Alice Heindorff Mueller  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            51.37   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.97   
Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb            40.65   
Lucas Langell  2007  Helsingborgs Simsällskap            41.22   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            41.37   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            42.72   
Axel Wöhl  2007  Helsingborgs Simsällskap            43.82   
Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            46.87   
Björn Lundin Linnér  2008  Simklubben Poseidon            47.00   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            47.67   
10  Björn Tegnander  2007  Simklubben Triton            51.24   
11  Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap            52.66   
12  Elliot Salih  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            53.91   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.53        1:08.27   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.11        1:11.40   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.43        1:15.26   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    36.32        1:17.22   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    37.56        1:17.94   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    38.34        1:18.58   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.29        1:23.94   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.65        1:24.10   
Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon    41.45        1:24.64   
10  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    43.74        1:29.26   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.55        1:09.63   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.22        1:10.23   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    34.65        1:10.76   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.64        1:11.87   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    36.15        1:14.16   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.13        1:18.17   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    38.25        1:18.29   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    38.84        1:19.55   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    39.89        1:21.79   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.15        1:06.38   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.48        1:06.84   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.05        1:08.25   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.45        1:08.38   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.41        1:08.78   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    33.69        1:09.02   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    34.35        1:09.35   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.70        1:12.43   
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    35.49        1:13.05   
10  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    35.48        1:13.35   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.66        1:15.22   
12  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    37.79        1:16.89   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.12        1:02.16   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.53        1:02.28   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    31.78        1:05.81   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.08        1:05.81   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.93        1:05.87   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    32.71        1:08.01   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.32        1:09.52   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.14        1:10.01   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    34.91        1:10.58   
10  Jacob Baxmann  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.80        1:11.90   
11  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    34.61        1:12.15   
12  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    41.17        1:26.29   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            16.02   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            16.93   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            17.23   
Wilma Hultberg  2007  Helsingborgs Simsällskap            17.74   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            17.77   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            18.52   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            19.19   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            19.22   
Saulé Zigmantaite  2007  Simklubben Poseidon            19.45   
10  Michalina Marciniak  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            20.01   
11  Alice Heindorff Mueller  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            28.30   
Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            17.01   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb            17.43   
Erik Sperling  2007  Helsingborgs Simsällskap            17.75   
Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap            18.42   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            18.56   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            19.40   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.47   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            23.38   
Björn Lundin Linnér  2008  Simklubben Poseidon            24.01   
Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            DSQ   
Elliot Salih  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Ludvig Bartolek  2008  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.51   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.80   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            31.83   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            32.28   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            32.41   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            33.31   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            33.97   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            34.41   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            34.87   
10  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            35.05   
11  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            35.94   
12  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.79   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            29.78   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            30.86   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            32.11   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            32.78   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon            33.06   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.39   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            35.28   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.54   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            39.13   
10  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            39.73   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.42   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            29.78   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            30.32   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            30.90   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            31.07   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.39   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            31.55   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            31.82   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.15   
10  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.48   
11  Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            32.65   
12  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            32.88   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            26.94   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            27.60   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            28.04   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            28.12   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            28.93   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            29.23   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            29.57   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            30.49   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            30.72   
10  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            31.56   
11  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.60   
12  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            43.39   
                     
 
Gren 27, 5*50m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Poseidon  1940  Simklubben Poseidon            2:28.54   
  Boel Bergquist  2003      28.72        28.72   
  Ida Nordberg  2006      30.47        59.19   
  Frida Jansson  2006      29.61        1:28.80   
  Hedda Toth  2007      30.88        1:59.68   
  Vanessa Johansson  2006      28.86        2:28.54   
                     
Helsingborgs Simsällskap  Helsingborgs Simsällskap            2:29.41   
  Angelina Agrell  2003      27.82        27.82   
  Liv Bexell  2005      29.32        57.14   
  Emma Hägglund  2007      33.99        1:31.13   
  Izabelle Agrell  2006      30.17        2:01.30   
  Tyra Littorin  2004      28.11        2:29.41   
                     
Landskrona Simsällskap  2003  Landskrona Simsällskap            2:32.25   
  My Pettersson  2006      31.40        31.40   
  Emelie Ek-Värn  2004      28.82        1:00.22   
  Emma Maric  2007      32.89        1:33.11   
  Tova Siversson  2005      30.80        2:03.91   
  Matilda Hoff  2003      28.34        2:32.25   
                     
SK Triton  Simklubben Triton            2:32.77   
  Siri Bokander  2003      29.25        29.25   
  Maja Björnström  2005      29.19        58.44   
  Julia Erkselius  2006      31.87        1:30.31   
  Amy Clarén  2007      35.05        2:05.36   
  Maja Blomliden  2004      27.41        2:32.77   
                     
Vnsk D  Vellinge-Näsets Simklubb            2:34.94   
  Kajsa Söderholm  2004      29.70        29.70   
  Alice Skoglund  2003      28.67        58.37   
  Ajla Causevic  2006      32.21        1:30.58   
  Thea Wicknertz  2005      29.36        1:59.94   
  Elin Törnqvist  2007      35.00        2:34.94   
                     
Mkk D  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 28, 5*50m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Herrar  Helsingborgs Simsällskap            2:24.78   
  Felix Tjärnberg  2005      26.66        26.66   
  Olle Olsson  2004      26.85        53.51   
  Viggo Holst  2006      30.61        1:24.12   
  Lucas Langell  2007      34.79        1:58.91   
  William Lundblad  2004      25.87        2:24.78   
                     
Mkk H  Malmö Kappsimningsklubb            2:26.23   
  David Falk  2003      24.73        24.73   
  Seth Nillund  2005      26.90        51.63   
  Axel Bech  2006      33.61        1:25.24   
  Tobias Persson  2007      35.52        2:00.76   
  Hugo Lennartsson  2004      25.47        2:26.23   
                     
SK Triton  Simklubben Triton            2:26.42   
  Arvid Nilsson  2003      26.20        26.20   
  Victor Borg  2005      29.86        56.06   
  Alfred Sternerup  2006      32.32        1:28.38   
  Albin Nyholm  2007      32.93        2:01.31   
  Jonathan Palminger  2004      25.11        2:26.42   
                     
Poseidon Herr  Simklubben Poseidon            2:29.73   
  Joel Henriksson  2003      27.80        27.80   
  Melvin Malm  2004      27.60        55.40   
  Philip Björkman  2005      29.46        1:24.86   
  Filip Lönnerfors  2006      30.21        1:55.07   
  Ruslan Dzhamalov  2007      34.66        2:29.73   
                     
Landskrona Sim  Landskrona Simsällskap            2:48.98   
  Marcus Riis  2004      31.85        31.85   
  Andy Hadzic  2007      37.98        1:09.83   
  Vilmer Johansson Rönqvist  2007      42.34        1:52.17   
  Ludvig Hoff  2005      29.97        2:22.14   
  Markus Rydgren  2003      26.84        2:48.98   
                     
Vnsk H  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
  Hugo Stenskepp  2003      26.00        26.00   
  Isaac Barrett  2005      28.68        54.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  19:06