SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Tio i topp Damer 25m
Damer 25 m bana   Uppdaterad 2023-09-28
         
50 m frisim      
1. Magdalena Kuras 24.72 2015-11-06 Helsingborg
2. Ida Marko-Varga 25.12 2010-12-18 Dubai
3. Henriette Brekke 25.20 2011-11-24 Stockholm
4. Una Finnman 25.93 2013-12-18 Helsingborg
5. Alba Forés 25.95 2015-11-04 Helsingborg
6. Linnéa Olsson 26.16 2013-11-22 Göteborg
7. Irene Asp                 26.39  1986-01-24 Malmö
8. Zinna Bengtsson Nimander 26.45 2022-11-24 Stockholm
9. Moa Ståhl 26.93 2013-11-20 Göteborg
10. Alexandra Volkova 27.02 2016-11-04 Stockholm
         
100 m frisim      
1. Ida Marko-Varga 54.00 2015-11-08 Helsingborg
2. Magdalena Kuras 54.18 2011-11-25 Stockholm
3. Henriette Brekke 54.47 2011-11-26 Stockholm
4. Alba Forés 56.14 2014-12-07 Helsingborg
5. Moa Ståhl 56.46 2015-11-06 Helsingborg
6. Irene Asp 57.21 1989-03-18 Malmö
7. Linnéa Olsson 57.66 2014-06-01 Esbjerg
8. Zinna Bengtsson Nimander 58.26 2023-04-30 Ystad
9. Maja Blomliden 58.40 2019-09-27 Esbjerg
10. Natalie Andersson 58.60 1997-12-05 Kristinehamn
         
200 m frisim      
1. Ida Marko-Varga 1.57.08 2010-11-06 Stockholm
2. Alba Forés 2.00.64 2014-12-12 Väsby
3. Moa Ståhl 2.02.96 2014-11-22 Stockholm
4. Magdalena Kuras 2.03.09 2015-09-26 Ystad
5. Linnéa Olsson 2.03.51 2013-11-21 Göteborg
6. Henriette Brekke 2.05.02 2011-11-26 Stockholm
7. Ellen Olsson 2.05,77 2014-11-20 Stockholm
8. Rebecca Holst 2.06.51 2010-03-08 Staffanstorp
9. Catharina Persson 2.07.20 1978-11-12 Malmö
10. Maja Blomliden 2.07.81 2023-04-29 Ystad
         
400 m frisim      
1. Ida Marko-Varga 4.07.74 2011-11-12 Stavanger
2. Alba Forés 4.14.93 2014-12-14 Väsby
3. Ellen Olsson 4.20.88 2011-02-06 Södertälje
4. Moa Ståhl 4.27.26 2015-05-16 Esbjerg
5. Catharina Persson 4.27.30  1979-03-09 Helsingborg
6. Mica Nolén 4.28.78 2020-10-18 Ängelholm
7. Rebecca Holst 4.29.11 2009-11-29 Göteborg
8. Emilia Nordström 4.30.38 2008-11-23 Stockholm
9. Natalie Andersson 4.31.27  1997-11-15 Hässleholm
10. Jenny Hartman 4.31.72  2002-03-15 Göteborg
         
800 m frisim      
1. Ida Marko-Varga 8.44.37 2011-03-25 Nadderud
2. Alba Forés 8.47.75 2013-11-21 Göteborg
3. Ellen Olsson 8.51.29 2011-02-04 Södertälje
4. Catharina Persson 9.18.50  1978-11-10 Malmö
5. Emilia Nordström 9.19.29 2008-10-25 Kristianstad
6. Jenny Hartman 9.19.69  2001-10-27 Malmö
7. Ellinor Nilsson 9.19.72 2008-11-23 Stockholm
8. Rebecca Holst 9.20.51 2009-04-25 Staffanstorp
9. Mica Nolén 9.22.73 2020-10-18 Ängelholm
10. Madeleine Grönberg 9.23.75 2016-10-25 Kristianstad
         
1500 m frisim      
1. Alba Forés 16.41.83 2014-11-21 Stockholm
2. Ellen Olsson 16.45.67 2014-11-21 Stockholm
3. Ida Mattsson 17.27.04 1998-10-05 Staffanstorp
4. Catharina Persson 17.33.60  1979-03-09 Helsingborg
5. Madeleine Grönberg 17.53.64 2014-11-08 Ystad
6. Amanda Granborg 17.56.40 2014-11-08 Ystad
7. Mica Nolén 17.57.39 2019-12-07 Umeå
8. Emilia Nordström 17.57.73 2008-03-15 Trelleborg
9. Tina Poulsen 18.03.40  1986-10-27 Staffanstorp
10. Fanny Andersson 18.05.00 2013-01-27 Furulund
         
50 m bröstsim      
1. Magdalena Kurs 31.06 2015-11-07 Helsingborg
2. Una Finnman 31.48 2013-11-23 Göteborg
3. Henriette Brekke 31.49 2011-11-25 Stockholm
4. Sanja Dizdarevic 32.14 2002-12-07 Malmö
5. Stina Lindman 33.10 1997-12-04 Kristinehamn
6. Lina Wingren 33.11 2014-11-22 Stockholm
7. Moa Ståhl 33.26 2015-11-07 Helsingborg
8. Amanda Persson 33.70 2022-09-09 Ystad
9. Gisela Brunmar 33.75 1990-11-23  
9. Helena Tsiparis 33.75 1995-11-24  
         
100 m bröstsim      
1. Magdalena Kuras 1.09.22 2016-10-08 Ystad
2. Sanja Dizdarevic 1.10.91 2003-06-01 Esbjerg
3. Moa Ståhl 1.11.13 2015-11-04 Helsingborg
4. Lina Wingren 1.11.57 2015-11-04 Helsingborg
5. Stina Lindman 1.11.85  1997-12-05 Kristinehamn
6. Gisela Brunmar 1.12.01  1992-12-11 Norrköping
7. Helena Tsiparis 1.12.74  1995-11-25 Göteborg
8. Fanny Andersson 1.13.69 2013-12-08 Stockholm
9. Anna Jörgensen 1.13.87 2022-12-17 Helsingborg
10. Irene Asp 1.13.88  1983-03-20 Helsingborg
         
200 m bröstsim      
1. Lina Wingren 2.33.11 2015-11-05 Helsingborg
2. Gisela Brunmar 2.34.69   1992-12-12 Norrköping
3. Stina Lindman 2.35.18  1997-12-07 Kristinehamn
4. Sanja Dizdarevic 2.35.89  2003-09-28 Kastrup
5. Fanny Andersson 2.35.96 2015-02-09 Staffanstorp
6. Helena Tsiparis 2.36.85  1993-12-12 Sandviken
7. Magdalena Kuras 2.38.35 2017-02-13 Staffanstorp
8. Anna Jörgensen 2.40.87 2022-12-18 Helsingborg
9. Marie Karlsson 2.41.54  1995-11-12 Malmö
10. Maria Bengtsson 2.42.65  1993-11-21 Linköping
         
50 m ryggsim      
1. Magdalena Kuras 27.17 2012-11-25 Helsingborg
2. Linnéa Olsson 28.59 2013-12-18 Helsingborg
3. Zinna Bengtsson Nimander 29.74 2022-09-23 Upplands Väsby
4. Amanda Granborg 30.26 2014-11-22 Stockholm
5. Ida Mattsson 30.30 1998-02-06 Uddevalla
6. Camilla Månsson 30.38 1991-11-23 Södertälje
7. Siri Bokander 30.58 2019-04-27 Ystad
8. Amanda Persson 30.64 2022-09-23 Upplands Väsby
9. Rebecca Holst 30.87 2011-03-24 Nadderud
10. Alba Forés 30.88 2016-03-12 Staffanstorp
         
100 m ryggsim      
1. Magdalena Kuras 58.78 2011-11-24 Stockholm
2. Ida Marko-Varga 1.01.61 2011-10-08 Löddeköpinge
3. Linnéa Olsson 1.01.93 2013-12-18 Helsingborg
4. Alba Forés 1.03.96 2015-09-26 Ystad
5. Amanda Granborg 1.04.07 2015-12-05 Göteborg
5. Zinna Bengtsson Nimander 1.04.07 2023-09-24 Greve
7. Rebecca Holst 1.04.54 2010-11-13 Stavanger
8. Amanda Persson 1.05.06 2023-03-05 Helsingborg
9. Malin Håkansson  1.05.34 1989-03-17 Malmö
10. Camilla Månsson 1.05.55  1991-11-22 Södertälje
         
200 m ryggsim      
1. Linnéa Olsson 2.15.71 2014-11-22 Stockholm
2. Rebecca Holst 2.17.31 2011-03-25 Nadderud
3. Amanda Granborg 2.17.61 2014-12-14 Väsby
4. Ida Marko-Varga 2.18.43 2015-09-05 Uddevalla
5. Alba Forés 2.19.39 2015-02-09 Staffanstorp
6. Magdalena Kuras 2.19.57 2017-02-13 Staffanstorp
7. Liv Stalbohm 2.21.47 2023-04-29 Ystad
8. Zinna Bengtsson Nimander 2.21.67 2022-10-22 Burlöv
9. Emilia Nordström 2.21.75 2008-11-23 Stockholm
10. Amanda Persson 2.22.37 2022-10-22 Burlöv
         
50 m fjärilsim      
1. Magdalena Kuras 26.23 2015-11-05 Helsingborg
2. Ida Marko-Varga 27.01 2012-03-23 Drammen
3. Ebba Rosenquist 28.46 2013-11-21 Göteborg
4. Zinna Bengtsson Nimander 28.63 2023-04-30 Ystad
5. Alba Forés 28.74 2016-03-12 Staffanstorp
6. Alexandra Volkova 28.86 2016-11-04 Stockholm
7. Josefin Nilsson 28.99 2015-12-16 Ystad
8. Fanny Andersson 29.54 2013-11-04 Staffanstorp
9. Sanja Dizdarevic 29.62 2002-12-07 Malmö
10. Maja Blomliden 29.78 2022-05-01 Ystad
         
100 m fjärilsim      
1. Ida Marko-Varga 58.56 2015-11-04 Helsingborg
2. Magdalena Kuras 1.00.13 2012-12-02 Stavanger
3. Alba Forés 1.01.74 2014-12-07 Helsingborg
4. Ebba Rosenquist 1.02.02 2013-11-20 Göteborg
5. Fanny Andersson 1.04.37 2014-05-30 Esbjerg
6. Sanja Dizdarevic 1.05.04 2001-11-24 Stockholm
7. Zinna Bengtsson Nimander 1.05.18 2023-04-29 Ystad
8. Amanda Widlund 1.06.44 2008-05-02 Esbjerg
9. Emilia Nordström 1.06.48 2011-06-03 Esbjerg
10. Irene Asp                 1.06.68  1985-01-05 Helsingborg
         
200 m fjärilsim      
1. Ida Marko-Varga 2.06.73 2011-11-24 Stockholm
2. Ebba Rosenquist 2.19.82 2013-11-22 Göteborg
3. Fanny Andersson 2.20.78 2013-11-22 Göteborg
4. Alba Forés 2.21.74 2015-05-04 Staffanstorp
5. Amanda Widlund 2.24.46 2008-05-04 Esbjerg
6. Sanja Dizdarevic 2.24.62  2002-12-01 Malmö
7. Emilia Nordström 2.24.99 2008-11-22 Stockholm
8. Sara Andersson-86 2.25.17  2005-09-25 Kastrup
9. Helena Westlund 2.25.79 1992-11-28 Helsingborg
10. Erika Hultman 2.26.92 2012-01-26 Väsby
         
100 m medley      
1. Magdalena Kuras 59.31 2015-11-05 Helsingborg
2.  Henriette Brekke 1.02.66 2011-11-24 Stockholm
3. Ida Marko-Varga 1.02.73 2015-09-26 Ystad
4. Alba Forés 1.05.49 2015-09-26 Ystad
5. Zinna Bengtsson Nimander 1.05.51 2022-11-23 Stockholm
6. Linnéa Olsson 1.05.99 2014-05-30 Esbjerg
7. Sanja Dizdarevic 1.06.42  2002-11-29 Malmö
8. Amanda Persson 1.06.47 2022-05-17 Esbjerg
9. Moa Ståhl 1.06.70 2015-10-24 Linköping
10. Rebecca Holst 1.07.62 2009-01-29 Södertälje
         
200 m medley      
1. Ida Marko-Varga 2.11.14 2011-11-25 Stockholm
2. Magdalena Kuras 2.22.37 2017-08-26 Lund
3. Zinna Bengtsson Nimander 2.22.99 2022-11-24 Stockholm
4. Alba Forés 2.23.41 2014-05-05 Staffanstorp
5. Moa Ståhl 2.23.47 2014-12-17 Ystad
6. Emilia Nordström 2.23.75 2008-11-22 Stockholm
7. Sanja Dizdarevic 2.23.78 2002-03-23 Malmö
8. Irene Asp 2.23 81  1989-02-10 Lund
9. Stina Lindman 2.25.68   1997-11-29 Gävle
9. Rebecca Holst 2.25.68 2012-04-16 Staffanstorp
         
400 m medley      
1. Ida Marko-Varga 4.38.15 2011-11-26 Stockholm
2. Alba Forés 4.55.80 2014-12-07 Helsingborg
3. Ellen Olsson 4.59.71 2013-10-27 Södertälje
4. Emilia Nordström 5.06.74 2008-11-23 Stockholm
5. Helena Westlund 5.09.00 1992-11-29 Helsingborg
6. Fanny Andersson 5.09.07 2013-11-10 Helsingborg
7. Sanja Dizdarevic 5.09.80  2002-11-24 Stockholm
8. Sara Stenberg 5.11.66 2015-04-27 Helsingborg
9. Pernilla Björnström 5.11.70  1990-04-02 Staffanstorp
10. Madeleine Grönberg 5.13.29 2015-05-17 Esbjerg
 
Sponsorer